Krietnāko uzņēmēju godināšana Zemgalē

Rundāles pilī, Baltajā zālē notika Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) un tā struktūrvienības “Uzņēmējdarbības centrs” trešo reizi organizētā krietnāko uzņēmēju godināšana.
Katrs no Zemgales reģiona 22 novadiem par “Gada uzņēmēju” izvirzīja vienu vidējo vai mazo uzņēmumu. Starp nominētajiem titula ieguvējiem, kuru vārdus ZAP apstiprināja nupat Neretā notikušajā padomes sēdē, ir gan Zemgalē pazīstami lauksaimnieki, metālapstrādes, tekstilrūpniecības un pārtikas rūpniecības pārstāvji, gan mājražotāji un dažādu pakalpojumu sniedzēji. Pieci laureāti strādā dārzeņu, augļu un ogu ražošanas nozarē, bet četri – Zemgalei tik raksturīgajā graudkopības nozarē. Divi laureāti pārstāv piena lopkopību, mežsaimniecību un kokapstrādi. Ar ZPR un pašvaldību finansiālu atbalstu visi viņi saņēma īpaši darinātu piemiņas zīmi, Atzinības rakstu un naudas balvu — 500 eiro. No Aizkraukles novada šogad tika izvirzīta Aizkraukles rajona Aizkraukles pagasta zemnieku saimniecība “Dārznieki”.


Zemnieku saimniecība “Dārznieki” pārstāvji ir gan sabiedrisko aktivitāšu organizētāji – iesaistās ikgadējo lauksaimnieku Rudens ražas svētku rīkošanā, gan ir Aizkraukles novada sakoptākās sētas 2016 laureāti un aktīvi iesaista jauniešus prakses darbos – dodot iespēju izmēģināt lauku darbus un nopelnīt. Zemnieku saimniecība sadarbojas ar apkārtējām saimniecībām, gan kopā organizējot lauku darbus, gan izpalīdzot ar tehniku. Kā arī iesaistās Aizkraukles pagasta un Aizkraukles novada pašvaldības rīkotājos pasākumos, paužot savu viedokli un piedāvājot priekšlikumus sadarbībai.
Ar Lauku atbalsta dienestu ir īstenoti vairāki projekti, vērienīgākais no tiem – lauksaimniecības tehnikas modernizācijas projekts – ir uzbūvēta jauna gaļas liellopu novietne un mēslu krātuve jauna.
Aktīvi iesaistās arī Jauno Zemnieku klubā, šajā gadā organizējot ugunskuru vakaru neformālā vidē, lai pārrunātu ar biedriem sezonas aktualitātes un stiprinātu biedru kontaktus
Šogad paliks jau 25 gadi, kopš Aizkraukles pagasta zemnieku saimniecībā “Dārznieki” saimnieko Ilgas un Raimonda Bērtulsonu ģimene. Viņu lielākais palīgs lauku un fermas darbos ir dēls Armands un viņa ģimene, kuri prot darīt visus lauku darbus. Saimniecība darbojas piena lopkopības nozarē, kā arī ar gaļas lopu audzēšanu. Saimniecībai ir brangs liellopu ganām pulks kopā 300 liellopi un īpašumā ir ap 200 ha zemes, bet kopā apsaimnieko ap 300 ha zemes. Ievērības cienīgs ir arī tehnikas parks: saimniecībā ir 15 lauksaimniecības tehnikas un vairāki dažādi lauksaimniecības agregāti. Zemnieku saimniecībā strādā 8 darbinieki.
Saimniekiem ir pozitīvs nākotnes redzējums – sapnis ir uzbūvēt slaucamo govju fermu, kur viss būtu automatizēts un kurā darbotos vismaz divi roboti.
Zemnieku saimniecība “Dārznieki” ir “Gada uzņēmējs Zemgalē 2018”, jo ar savu darbu un degsmi par Latvijas laukiem ir izgājuši cauri neskaitāmām grūtībām un pierādījuši, ka ir iespējams gan pašiem, gan arī jaunajai paaudzei dzīvot un attīstīties vietā, kura ir mīļa un iemācot šo darba mīlestību nodot arī tālāk.

2018-12-03T10:41:34+02:00