Uzņēmēju dienas Aizkrauklē pulcē starptautiskus dalībniekus

16. un 17.martā Aizkrauklē notika “Uzņēmēju dienas 2018”, kas ir gada lielākais uzņēmējdarbības notikums Aizkraukles novadā un tuvākajā apkārtnē. Tās organizēja Aizkraukles novada pašvaldība sadarbībā ar uzņēmēju biedrību Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK).
“Uzņēmēju dienas 2018” Aizkrauklē ir viena no aktivitātēm projektā LLI-131 “Uzņēmējdarbības atbalsta sistēmas izveide un pieejamība Zemgalē, Kurzemē un Ziemeļlietuvā”, kur finansiālu atbalstu sniedz Interreg Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014. – 2020.gadam, tāpēc dalība visos pasākumos bija bez maksas.
Aizkraukles profesionālajā vidusskolā atklājot “Uzņēmēju dienas 2018”, Aizkraukles novada pašvaldības priekšsēdētājs Leons Līdums aicināja apmeklētājiem būt aktīviem un iesaistīties, lai mainītos ar informāciju, mācītos sadarboties un uzzinātu pēdējos jaunumus, ko izmantot savā uzņēmējdarbībā. “Mēs esam atvērti idejām un piedāvājumiem, lai attīstītu Aizkraukli un novada uzņēmumus,” piebilda L.Līdums.

Sadarbības pilsētas iepazīst biznesa vidi
“Uzņēmēju dienu” laikā Aizkraukles novadā viesojās sadarbības pilsētas Slavutičas (Ukraina) domes priekšsēdētājs Jurijs Fomičevs un Baltkrievijas pilsētas Šarkovščinas delegācija, kuras sastāvā bija Šarkovščinas rajona izpildkomitejas priekšsēdētāja biroja vadītāja Olga Maļuhina, priekšsēdētāja vietniece ekonomikas jautājumos Irēna Buka, ideoloģijas, kultūras un jaunatnes lietu nodaļas galvenā speciāliste Inna Šinkeviča un Izglītības, sporta un tūrisma nodaļas vadītāja vietniece Natālija Oreškova.

Izglītojas un gūst pieredzi

Biznesa forumā, kura devīze bija “Uzņēmējs, Sadarbība, Izaugsme”, apmeklētāji uzzināja par digitālās tehnoloģijas tendencēm un nākotnes redzējumu digitālajā pasaulē. Ir skaidrs, ka robotizācija soli pa solim pārņem pasauli. Savu redzējumu aizraujošā seminārā prezentēja Swedbank Grupas Digitālās stratēģijas vadītājs Ģirts Bērziņš.

Dalībnieki guva lielisku iedvesmu no uzņēmēju veiksmes stāstiem, kuros dalījās AS “Virši-A” mazumtirdzniecības daļas vadītājs Uldis Piekuss un SIA “ROCKETGRIP” uzņēmuma veidotāji Aksels Zingulis un Reinis Nikuļcevs.

Paneļdiskusijas eksperti izklāstīja viedokļus, savukārt dalībnieki iesaistījās diskusijā  par iespējām attīstīt uzņēmējdarbību Aizkraukles novadā. LTRK prezidents Aigars Rostovskis norādīja, ka tie, kuri fokusēsies uz eksportu, varēs attīstīties daudz veiksmīgāk, tādējādi arī nodrošinot labākas algas un investīcijas. Tāpat būtiski jāceļ produktivitāte, radot tādas preces un pakalpojumus, kas ir ar augstu pievienoto vērtību. Diskutējot par to, kuru jomu vajadzētu attīstīt Latvijā, klātesošie pauda viedokli, ka būtiski domāt vairākos virzienos, piemēram, veicinot izglītības eksportu, lai pēc tam iesaistītu studentus darba tirgū, kā arī vairāk jādomā par informāciju komunikācijas tehnoloģijām.

Savukārt SIA “Auto Cardan” valdes priekšsēdētājs Aigars Kārkliņš pauda viedokli, ka cilvēku aizbraukšana rada būtiskas sekas, jo viens ir apmācīt darbinieku, bet, ja viņš ar savām zināšanām aizbrauc prom, tad tas rada problēmas un izdevumus. Aizkraukles novada pašvaldības attīstības speciāliste Ilona Kāgane arī apstiprināja darbaspēka nepietiekamību, sakot, ka arvien vairāk uzņēmumu darbiniekus ved no attālākiem novadiem vai pat Rīgas, lai varētu nodrošināt darbu.

Pasākuma apmeklētāji apguva prasmes arī kā veidot biznesa kontaktus un risināt biznesa situācijas, veiksmīgāk iepazīstināt ar savu uzņēmumu. Biznesa kontaktu meistarklasi vadīja GoSmart projektu vadītājs un Yord Baltic radošais direktors Aleks Dobrovoļskis.

Iespēju doties ekskursijā un iepazīties ar Aizkraukles profesionālās vidusskolas plašo piedāvājumu, moderni iekārtotajām telpām, darbnīcām, audzēkņu darbiem piedāvāja profesionālās vidusskolas direktore Ruta Krūkle.

Biznesa foruma laikā dažādos stendos varēja iegūt papildu informāciju, ko piedāvā ZPR Zemgales uzņēmējdarbības centrs, LIAA Jēkabpils biznesa inkubators, LLKC Aizkraukles birojs, Aizkraukles profesionālas vidusskola, finanšu institūcija ALTUM un Nodarbinātības Valsta aģentūra.

 

Pulcina rekordlielu dalībnieku skaitu

17.martā Aizkraukles sporta centrā notika  “Uzņēmēju dienu” otrās dienas pasākums “Izstāde – gadatirgus”, kas pulcināja 312 pasākuma dalībnieku:

184 dalībnieki – uzņēmēji, amatnieki, lauksaimnieki, NVO, Tūrisma informācijas centri, pašvaldības no Latvijas un Lietuvas – Rokišķiem un Biržiem.

128 dalībnieki no 59 skolēnu mācību uzņēmumiem (SMU) – 17 pamatskolas SMU, 42 vidusskolas SMU.

Pavisam tika aizņemti 426 tirdzniecības metri. Ņemot vērā lielo dalībnieku skaitu šogad, daudzi dalībnieki tika izvietoti laukumā pie centra. Piedāvājumā bija dažāda veida pārtikas preces, ko piedāvāja 42 dalībnieki, amatniecības izstrā­dājumi bija pieejami 36 stendos, bižutēriju tirgoja 12 uzņēmēji, tikpat daudz bija dažādu informatīvo stendu, tekstilpreces – 16 tirdzniecības vietās, tūrisma informācija – 10 stendos, koka izstrādājumus piedāvāja 8 uzņēmumi, keramiku – 6 uzņēmēji; dziedniecības un kosmētikas preces – 5 tirgotāji, lauksaimniecības preces – 8, metāla kalumi – 2 stendos, foto pakalpojumi – 2, poligrāfijas izstrādājumi – 2, mūzikas ieraksti un grāmatas – 2 stendos, kā arī bija citi pakalpojumi.

 

Aktīvākie sadarbības novadi

Izstādē – gadatirgū piedalījās arī sadarbības novadi: Koknese, Jēkabpils, Viesīte, Pļaviņas, Nereta, Skrīveri. Dažādas produkcijas un pakalpojumu sniedzēji bija no visiem Latvijas reģioniem, plaši tika pārstāvēti arī kaimiņi no Lietuvas – Rokišķiem un Biržiem. No Kurzemes pazīstamākais uzņēmums bija SIA “Abavas dārzi”, kurš tirgo Latvijas augļu un ogu vīnus un destilātus, no Vidzemes SIA “Madonas karameles” aicināja nobaudīt no dabiskām izejvielām  interesanti dizainētas karameles, no Latgales biedrība “LATGOLYS GOLDS” aicināja iepazīties ar  Latgales kulināro mantojumu un ēdināšanas tradīcijām, savukārt Zemgales reģiona SIA “Garšaugu maisījumi” priecēja ar aromātiskiem un daudzpusīgi izmantojamiem garšvielu maisījumiem.

 

Liels paldies Aizkraukles uzņēmējiem!

Īpašs prieks, ka šogad gadatirgū sevi prezentēja arī daudz vietējo uzņēmēju. Aizkraukles novadu pārstāvēja Aizkraukles novada tūrisma informācijas punkts, Aizkraukles profesionālā vidusskola, Aizkraukles interešu izglītības centrs, Zemessardzes 55. kājnieku bataljons, IK “Atmiņu ķerājs” (foto arhīvu šķirošana un fotogrāfiju atlase), kafejnīcas “Sushi gallery” un  “AK gardumi Vēstniecība”; Jura Cepures Aizkraukles individuālā mākslinieka darbnīca, SIA “Metālists” (radoši risinājumi visam, ko var izgatavot no metāla); Z/S “Āres” (piena un gaļas produktu tirdzniecība); Ilvas Lejiņas poligrāfijas izstrādājumi, SIA “Aizkraukles saldumi”, Klubs “Stacija” (pasākumi, izklaide), kā arī biedrības “Vecāki Aizkrauklei” un “Motorsport 77”.

Garšu  un  smaržu  apvītā gaisotnē aizritēja notikumiem pilna diena, kurā netrūka pārsteigumu  un  daudzveidības.

Dienas gaitā dalībnieki prezentēja savu produkciju un pakalpojumus, sniedza konsultācijas, apmainījās ar pieredzi un kontaktiem, organizēja konkursus, loterijas, degustācijas un produkcijas tirdzniecību. Jaunieši un bērni varēja piedalīties radošajās darbnīcās, lai uzzinātu un izmēģinātu jaunus arodus – bārmeņa, galdnieka, dabas vides estētikas speciālista.

 

Apbalvo interesantākos skolēnu uzņēmumus

Uzņēmēju dienās īpaša žūrija apmeklēja ikkatru skolēnu mācību uzņēmuma stendu, lai iepazītos ar topošajiem uzņēmējiem, izvērtētu viņu piedāvājumu un prezentēšanas prasmes. Pēc žūrijas vērtējuma tika pasniegtas šādas balvas:

Nomināciju ieguvēji pamatskolas grupā:

 1. Labākā pārdošanas komanda – Lai prieks!
 2. Kvalitātes produkts – Glass Rose
 3. Videi draudzīgs produkts – LITTLE HAPPY
 4. Inovatīvs produkts – Mākonītis
 5. Labākais stends – Našķu laboratorija
 6. Labākā dāvana – Koka pasaule

Nomināciju ieguvēji vidusskolas grupā:

 1. Labākā pārdošanas komanda – AneteCepas
 2. Kvalitātes produkts – HandySac
 3. Videi draudzīgs produkts – FairyMushroom
 4. Inovatīvs produkts – Lighting Wood
 5. Labākais stends – Latvians
 6. Labākā dāvana – BubbleBa

Atsevišķas simpātiju balvas pasniedza AS “Swedbank” – SMU Projekcija, Biznesa inkubatoru departamenta Jēkabpils biznesa inkubators – SMU Mrs.CoffeeBean, SIA “Autocardan” – Našķu laboratorijai.

 

Pasniedz Aizkraukles uzņēmēju Oskarus

Aizkraukles novada pašvaldība īpaši pateicās tiem uzņēmējiem, kuru ieguldījums Aizkraukles novada attīstībā ir vērā ņemams. Tas vienlīdz var būt īpašs nopelns 2017.gadā, kā arī gadiem pacietīgi un godprātīgi veikts savs darbs.

Pašvaldības balvas saņēma:

 • nominācijā “Aizkraukles labdaris 2017” — SIA “A. Egles”;
 • nominācijā “Sava amata meistars Aiz­krauklē 2017” — “A. Prohoda individuālais uzņēmums” saimnieks Anatolijs Prohoda;
 • nominācijā “Tūrisma produkts Aizkrauklē 2017” — Enerģētikas muzeja ekspozīcija Pļaviņu HES muzejā;
 • nominācijā “Vietējā identitāte Aizkrauklē 2017” — saimnieciskās darbības veicējs metālmākslinieks Ants Brimerbergs;
 • nominācijā “Stabilitāte Aizkrauklē 2017” — individuālā darba veicējs Gunārs Purgailis; nominācijā “Lauku uzņēmējs Aizkrauklē” — SIA “Kalna baloži” Ludbāržu ģimene;
 • nominācijā “Jauns produkts” — aiz­kraukliešu Kintijas un Dāvida Kleimaņu uzņēmums “DK VETMED Plus”;
 • nominācijā “Jaunietis — uzņēmējs Aizkrauklē 2017” — SIA “Belinuss” vadītājs Einārs Kviesis;
 • nominācijā “Radošais uzņēmums 2017” — kafejnīca “AK Gardumi Vēstniecība”,
 • nominācijā “Klientam draudzīgākais uzņēmums 2017” – kafejnīca “Solo”.

Paldies visiem, kuri piedalījās “Uzņēmēju dienu” 2018 organizēšanā un apmeklēja pasākumus! “Uzņēmēju dienās” tika piedzīvots daudz jaunu emociju, iegūti jauni sadarbības partneri un radušās jaunas biznesa idejas.

Aizkraukles novada uzņēmējdarbības atbalsta centrs gaida jūsu priekšlikumus un piedāvājumus nākamā gada “Uzņēmēju dienu 2019” pasākumiem. Sūtiet ziņu uz e-pastu baiba.kellere@aizkraukle.lv un sekojiet aktualitātēm Aizkraukles uzņēmējdarbības atbalsta centra mājas lapā www.auc.aizkraukle.lv.

Projekts LLI-131 “Uzņēmējdarbības atbalsta sistēmas izveide un pieejamība Zemgalē, Kurzemē un Ziemeļlietuvā” / ATBALSTS BIZNESAM ietvaros.
Projekta mērķis: Veicināt uzņēmējdarbības attīstību, nodrošinot atbalsta sistēmu un veicinot biznesa ideju dzīvotspēju, koncentrējoties uz biznesa uzsākšanos un pašnodarbinātību, ietverot visas uzņēmējdarbības atbalsta institūcijas.
Projekta vadošais partneris ir Zemgales plānošanas reģions. Tajā darbojas arī Aizkraukles novada pašvaldība un Kurzemes plānošanas reģions No Lietuvas piedalās Šauļu inkubators, Panevēžas biznesa centrs un Rokišķu rajona pašvaldības publiskā bibliotēka.
Projekts: Projekta kopējais finansējums: 729 604,12 eiro (t. sk. ERAF finansējums: 620 163,47 eiro).
Projekta īstenošanas laiks: 01.04.2017 – 31.03.2019 (24 mēneši)

Projektu līdzfinansē: Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014.–2020. gadam, www.latlit.eu, www.europa.eu
Šo informāciju ir sagatavojusi un par to atbild Aizkraukles novada pašvaldība, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

 

 

2019-01-24T15:46:22+02:00